0

Втората половина на месец май в спортна зала „Христо Ботев“ гр. Луковит и с доброто домакинство на Волейболен клуб „Ботев“ (Луковит) се проведоха финалите на три междурегионални турнира на регионите „Витоша“ и „Хемус“. В тях участваха по осем отбора, класирали се на първите четири места от двата региона – „Витоша“ (обхващаш софийските клубове) и „Хемус“ (Северозападна България).

На 14 и 15 май със състояха финалите за момчета до 10 години. Съставът на луковитския клуб се класира на второ място. Първенци станаха момчетата на СК „Тони спорт“ (Берковица), а на почетното трето място се наредиха надеждите на ВК „Изгрев“ (Ябланица). След тях останаха съответно ВК „Славия“ (София), ВК „Люлин“ (София), ВК „Олимпиец“ (Плевен), ВК „Тетевен Волей“ (Тетевен) и ВК „Ахил“ (София).

С шампионска титла триумфираха момчетата до 12 години на ВК „Ботев“ (Луковит) с треньори Паулина Петрова и Светла Стоянова. Те победиха във финалния турнир на регионите „Витоша“ и „Хемус“, провел се на 22 и 23 май. Луковитските първенци бяха безапелационни в победния си ход и спечелиха титлата при момчетата до 12 години без нито един загубен гейм през цялото състезание. След тях от второ до осмо място се наредиха съответно ВК „Люлин“ (София), ВК „Монтана“ (Монтана), ВК „Изгрев“ (Ябланица), ЦСКА (София), ВК „Славия“ (София), ВК „Олимпиец“ (Плевен), ВК „Чавдар“ (Бяла Слатина).

Финалите на третия турнир – за момичета до 10 години, се проведоха на 25 и 26 май. Шампион стана отборът на СК „Тони спорт“ (Берковица), а съставът на домакините от ВК „Ботев“ (Луковит) се пребори за вицешампионската титла. На трето място се класира ВК „Чавдар“ (Бяла Слатина), следван от ВК „Люлин“ (София), Централен полицейски волейболен клуб (София) и ВК „Олимпиец“ (Плевен).